Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 31.05.2026r.

Nabożeństwa czerwcowe w naszej Parafii – od poniedziałku codziennie przed wieczorną Mszą Św. – na zakończenie adoracji odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Wszystkim dzieciom w dniu ich święta życzymy uśmiechu i potrzebnych łask od Boga oraz opieki Maryi, naszej Najdroższej Matki.
Środa – o godz. 18:30 Różaniec – część bolesną – poprowadzi Róża Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze Św. o 9:00, 12:00, 17:00 i 19:00 – nie będzie Mszy Św. o 10:30. Po Mszy Św. o godz. 9:00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy: I ołtarz przy bibliotece UPJPII na ścieżce rowerowej (przygotowuje Róża św. O. Pio oraz mieszkańcy ul. Drukarskiej, Jahody, Gutenberga, Zachodniej i Zalesie), II ołtarz przy deptaku na osiedlu Chmieleniec (przygotowują Rodzice ministrantów i lektorów oraz mieszkańcy osiedla Chmieleniec), III ołtarz na parkingu obok Vanilla Aparthotel (przygotowuje Róża św. Joanny Beretty Molli, Rodzice scholii i dzieci pierwszokomunijnych oraz mieszkańcy osiedla Bobrzyńskiego, ul. Wiśniewskiego i Przemiarki) i IV ołtarz przy budującym się kościele (przygotowuje Róża św. Jana Pawła II oraz mieszkańcy ul. Raciborskiej, Szuwarowej i Kobierzyńskiej). Zapraszamy Parafian do pomocy w dekorowaniu trasy procesji w środę po Mszy Św. wieczornej, a mężczyzn do montażu ołtarzy w środę na godz. 17:00. Parafia uzyskała wszelkie zgody ze strony Miasta Krakowa i odpowiednich służb odpowiedzialnych za procesje.
Niech uczestnictwo w procesji Bożego Ciała będzie wyrazem naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Na procesję zapraszamy dzieci I Komunijne i rocznicowe w strojach, dzieci sypiące kwiaty, niosące poduszki eucharystyczne oraz chłopców dzwoniących dzwonkami, panów do baldachimu, panie do niesienia figury fatimskiej i Róże, które otoczą monstrancję świecami. Próba sypania kwiatków i dzwonienia dla dzieci będzie w środę po Mszy Św. wieczornej. Oktawa Bożego Ciała codziennie o godz. 19:00 – Msza Św., a po niej procesja.
I czwartek miesiąca – o godz. 18:45 zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, podczas której będziemy prosić o wstawiennictwo św. Jana Pawła II, patrona naszej Parafii i budującego się kościoła. Nasza obecność w tym dniu niech będzie duchowym przygotowaniem do misji świętych, które przeżywać będziemy z okazji 10-lecia parafii. Po adoracji Msza Św. wieczorna.
I piątek miesiąca – Msze św. o godz. 7:00, 17:00 i 19:00. Możliwość spowiedzi od godz. 16:30 do 18:30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:45. Msza św. o godz. 19:00 za zmarłych wypominanych.
I sobota miesiąca – po Mszy o godz. 7:00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z modlitwami za rodziców oczekujących potomstwa. Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 9:00.O godz. 18:30 zapraszamy na Różaniec w intencji Ojczyzny.
Dnia 24 maja, w ramach akcji „Pola Nadziei” przed kaplicą przeprowadzona została kwesta do puszek na Hospicjum Św. Łazarza. Bóg zapłać za złożone ofiary w wysokości 3 247 zł.
W przedsionku kaplicy jest do nabycia: „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy m.in. o świadectwach wiary piłkarzy i sportowców, o pobożności i odwadze mężczyzn. W kolejnym numerze „Stasia” dla dziecio świętach w czerwcu, a w „Extra Gościu” o św. Piotrze i jego następcach – znajdziemy cały poczet papieży.