Ogłoszenia duszpasterskie – 10 Niedziela Zwykła – 7.06.2026r.

Dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała. W szczególności podziękowania dla: mężczyzn, którzy przygotowali konstrukcje ołtarzy, Róż Różańcowych i rodziców ministrantów, lektorów, scholii i dzieci pierwszokomunijnych: za ofiary i troskę o ołtarze, dla Parafian za przystrojenie trasy procesji, pań niosących figurę fatimską, pani która udekorowała kaplicę i figurę, mężczyzn niosących baldachim i pań ze świecami, dla dzieci niosących poduszki eucharystyczne, sypiących kwiatki, dzwoniących dzwonkami, dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych w białych strojach. Podziękowania także dla policjantów i służb porządkowych, dla asysty liturgicznej, nadzwyczajnego szafarza Komunii Św., pana organisty wraz z chórem, scholi i wszystkich zaangażowanych w procesję.
Trwa Oktawa Bożego Ciała – Msza Św. wieczorna codziennie (także dziś) o godz. 19:00, a po niej procesja eucharystyczna wokół kaplicy. Zakończenie Oktawy i poświęcenie wianków w czwartek.
Dziękujemy serdecznie za złożone ofiary na budowę naszej świątyni, wpłaty na konto, przez blik, czy na zrzutka.pl. Pamiętajmy zawsze, że radosnego dawcę miłuje Bóg. W I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 9:00. Intencja na miesiąc czerwiec to prośba, by sport stał się narzędziem pokoju, spotkania i dialogu między kulturami i narodami oraz by promował takie wartości jak szacunek, solidarność i rozwój osobisty.
W czerwcu, codziennie przed wieczorną Mszą Św. będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Przypominamy, że w przyszłym roku I Komunia Św. w naszej Parafii odbędzie się 15 maja 2027r. (w sobotę). Katecheza w szkole przygotowuje dzieci tylko teoretycznie do I Komunii, przekazując pewną wiedzę – zaś przygotowania i przyjęcie tego sakramentu od września odbywa się w parafii zamieszkania. Już można zapisywać dzieci do I Komunii Św. w naszej Parafii.
Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej, patronki UPJPII oraz schól liturgicznych.
II wtorek miesiąca – po Mszy Św. wieczornej prosić będziemy o wstawiennictwo św. O. Pio.
Środa – o godz. 18:30 Różaniec – część chwalebną – poprowadzi Róża Św. O. Pio. Po Mszy św. wieczornej i procesji Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków. Zapraszamy na Mszę Św. wieczorną dzieci i scholę parafialną, a po procesji na wspólną zabawę i pogodny wieczór.
Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny – uczynimy to po każdej Mszy Św. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W naszej parafii nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 18:30, Msza Św. z kazaniem, a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i różaniec wokół kaplicy.
W przedsionku kaplicy jest do nabycia: „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o nowobeatyfikowanych salezjańskich męczennikach, o Bogu prawdziwie obecnym w Eucharystii oraz o największej wspólnocie religijnej w Polsce – Żywym Różańcu.